Jak jsme jeli na olympiádu ...

25.05.2014 15:31

  O tom, že Základní škola Velké Opatovice pořádá olympiádu pro žáky 1. tříd, jsme se dozvěděli od paní učitelky Jany Strouhalové už dříve a hned nám bylo jasné, že pojedeme. Vybrali jsme mezi sebou deset sportovců a my ostatní jim budeme fandit.                       Ve středu 21. 5. 2014 jsme tedy vyrazili na XVI.ODM do Velkých Opatovic. Ve sportovním areálu při ZŠ bylo dětí jako smetí. Přes 200 prvňáčků z 18 škol ze širokého okolí nastoupilo i se svými učitelkami ke slavnostnímu zahájení. Tak rychle třikrát hurá a jdeme na to.           Běžíme dlouhých 400 metrů maratonu, pak sprintem 50 m, skáčeme z místa do dálky         a házíme kriketovým míčkem co nejdál. A už je poledne a na závodníky čeká oběd ve školní jídelně. Po obědě vyrážíme společně ještě do pohádkového lesa a pak hned na vyhlášení výsledků.                                                                                                                    Jak jsme dopadli? Představte si, že naše výprava skončila v celkovém hodnocení             na devátém místě stejně jako třeba Jevíčko a za námi zůstaly ještě tři další školy.              A v jednotlivcích jsme zazářili: Hedvika Kaštánková - 4. místo v hodu kriketovým míčkem,   6. místo ve čtyřboji a 10. místo ve skoku z místa, Tomáš Černocký - 9. místo v hodu kriketovým míčkem. Podrobné výsledky najdete na stránkách ZŠ Velké Opatovice a fotografie z akce samozřejmě na stránkách naší ZŠ.                                             Děkujeme všem našim sportovcům za úspěšnou reprezentaci školy a přejeme jim mnoho dalších úspěchů.

                                                                                                                                                                     Mgr.Ludmila Šimečková, vedoucí výpravy

 

Zpět