Jak se recituje na 1.stupni ?

22.02.2017 18:05

Znáte to? Čím menší děti, tím raději mají básničky a jejich přednášení, kterému se odborně říká recitace. V našem školním kole recitační soutěže šlo hlavně o to, abychom se všichni naučili nějakou pěknou báseň nebo text, abychom vybrali ze třídy několik borců, kteří vystoupili v malé tělocvičně před ostatními spolužáky, a aby odborná učitelská porota vybrala zástupce naší školy do oblastního kola recitace v Moravské Třebové. Všichni soutěžící se snažili a my ostatní jsme si poslechli milé, vtipné i poučné texty. Do Moravské Třebové vyrazili: Jáchym Selinger (5.tř.), Milan Horník (4.tř.) a vítěz této starší kategorie David Žouželka (4.tř.). Za mladší recitátory nás reprezentovala vítězka kategorie Mariana Stenzlová (3.tř.),Radim Konečný (3.tř.) a Petra Nerušilová (2.tř.). Nechyběl ani borec       na konec, a tím byl vítěz za kategorii 1.třídy Štěpán Chlup. Z obvodního kola se sice vrátila  s čestným uznáním pouze Mája Stenzlová (GRATULUJEME!), ale celá výprava získala další zkušenost s recitací před větším publikem.

                                                                          

Zpět