Jak správně na zuby

12.09.2013 17:25

Hned první školní týden čekala naše žáky první "zubní prohlídka". Nikdo se však nebál zubařského křesla, protože naši školu navštívili "pouze" dva studenti stomatologie v Olomouci. O to zajímavější zážitky však dětem zprostředkovali. Vyzbrojeni zajímavými obrázky, obřím chrupem a kartáčkem, nám nejprve vysvětlili, že boty se taky nevyčistí, když je "dvakrát přejedeme svrchu koštětem", a pak si mohli ti odvážnější zkusit, jak sami mají dnes vyčištěné zoubky. "Kouzelná vodička" obarvila jen ta místa, kde zoubky nebyly čisté. A potom si před zrcadlem mohl každý vyzkoušet, jak čistí právě ten jeho kartáček a jak se správně zbavit veškerého zubního plaku. Na závěrečné fotografii tudíž mohli všichni bezstarostně zavolat SÝÝÝR!   (více fotek ve fotogalerii)

Zpět