Jaké bylo Vánoční naladění ve škole?

20.12.2014 15:18

Třetí adventní neděli se taky říká radostná. Advent se přehoupl přes polovinu, a tak už jsou lidé (a hlavně děti) víc a víc svátečně naladěni.
Rozhodli jsme se tohle "naladění" více prožít společně s rodiči a pozvali je do školy. Tentokrát mohli přijít všichni opravdu radostně, protože o to právě šlo. Hned u vchodu návštěvníky vítala svatá rodina i se třemi králi v "nadživotní" velikosti a vybízela k další prohlídce. Nejdříve všichni zamířili do tělocvičny, kde děti z prvního stupně předvedly svůj program. Pilně nacvičovaly už od podzimu, takže taneční rej sněhuláků, říkadla a písničky, zumba, pověst o Holubí studánce a pohádka O císařových nový šatech sklidila zasloužený potlesk. Na závěr si všichni zazpívali několik koled a musíme pochválit všechny rodiče (i prarodiče), že zpívali s námi.

Po programu děti i rodiče přilákala vůně štrůdlu a perníčků do budovy 2. stupně. Tady si mohli všichni společně užít vánoční atmosféru. Každý si našel pro sebe to pravé. . Kdo chtěl, poseděl v klidné "čajovně" nebo nakoupil na jarmarku. Poslechl si koledy, tentokrát v provedení starších žáků nebo si zkusil zahrát na opravdové bicí. Nechyběla ani "andělská dílna", odkud vycházeli další a další vlastnoručně vyrobení andělé. Posedět se dalo i ve cvičné kuchyňce a povídat i o něčem jiném, než o prospěchu svých dětí. Malí školáci si mohli ve třídách starších spolužáků projít "vánoční cestu", dozvědět se více o tradici adventu a vánočních svátků. Když se ozval školním vestibulem potlesk, nepatřil jen dvěma mladým mažoretkám, ale celému nedělnímu odpoledni.

Děkujeme, že jste nás navštívili. Vaši žáci a učitelé základní školy.                                                                             Mgr. L. Pilařová

FOTO ZDE.

Několik postřehů žáků 7. třídy:

Vánoce ve škole byly zajímavé, protože se konaly poprvé ve škole. Každá třída měla svůj vánoční program. Každý rodič si mohl prohlédnout buď výtvory žáků, nebo se něco zajímavého dozvědět. V učebně hudební výchovy byl menší koncert, kde se zpívaly koledy a někteří žáci zahráli i na hudební nástroje.             

                                                                                                                                                                                     D. Dušková

Vánoce ve škole byly velmi pěkné a účast byla také poměrně velká. Všichni jsme se snažili zapojit a předvést vše, co v nás je, a naladit takovou tu vánoční atmosféru. V naší třídě jsme měli vánoční zvyky. Doufáme, že se to lidem líbilo a že jsme je alespoň trošku potěšili.                A. Baranoková

Dnes je 15. prosince a my už se nemůžeme dočkat Vánoc. Ovšem někdy zapomínáme, že dříve byli Vánoce úplně jiné, a proto jsme si 14. prosince připomněli, jaké to bylo tenkrát. Všichni se mohli podívat do školy na vánoční tradice a jarmark. Doufáme, že se Vám naše akce líbila.        D. Suchý

Vánoce ve škole byly zajímavé, protože většinou bývá vánoční besídka v kulturním domě. V 6. třídě byl advent, v 7. třídě vánoční zvyky, v 8. třídě vánoční cesta a v 9. třídě vánoční čajování. Na prvním stupni jste mohli vidět vystoupení žáků 1.-5. třídy.V učebně hudební výchovy jsme si zazpívali vánoční koledy a drobné dárky jsme zakoupili na jarmarku. Veselé Vánoce!                                                                                                              M.Maška

Zpět