Jaro+ léto s Tv na škole

24.06.2014 11:38

 

Po zimní přípravě přišlo vyvrcholení roku a soutěže, kterých se pravidelně zúčastňujeme.

Novinkou byla účast na soutěži OVOV – pod patronátem olympioniků. V okresním kole bojovalo 8 závodníků a obsadili ve vysoké konkurenci pěkné 6. místo. Honza Lexmaul postoupil jako jednotlivec do krajského kola, ale těsně před závodem si bohužel zranil kotník a nezávodil. Snad příště.

Další tradiční soutěží byl Pohár rozhlasu-atletický víceboj. V obvodním kole naše starší dívky obsadily krásné 2. místo a postoupily do okres. kola. Z výsledků:

60m – Kopalová T.-8,6 s-2. místo

60m-Nárovcová A.-8,8 s – 3. místo

800 m-Nárovcová A. – 2:49,5 -2. místo

Výška-Dvořáková M.- 142-1. místo

Koule-Vrobelová A.-8,08-2. místo

4x60 m-štafeta- 2. místo

V okresním kole jsme obsadili 6. místo a zlepšili se ještě o 5 bodů. Z výsledků:

60m Kopalová T.-8,96 s – 3. místo

Výška-Dvořáková M.-140 cm-1. místo

Koule-Tomanová L.-8,54 m – 3. místo

4x60 m- Nárovcová,Tomanová,Dvořáková,Kopalová-2. místo

Všechno jsou to výborné výkony v rámci okresu a závodníci si zaslouží velkou pochvalu.

 

Je potřeba zmínit některé naše žáky, kteří závodí za atletický oddíl Mor. Třebová, ale šíří slávu obce i školy nad rámec okresu. Je to Jan Stenzl, který letos dosáhl skvělých výsledků a vytvořil si kvalitní osobní rekordy. 60m-7,6s, skok daleký 546cm a Natálie Steffanová- 60 m -8,8  s, skok daleký 425 cm. Tyto výkony patří mezi krajskou špičku a oběma atletům gratulujeme a přejeme hodně dalších podobných výsledků.

 

Pěknou a tradiční akcí byla naše historicko-vlastivědná cyklovyjížďka na Javoříčko. Měli jsme obavy, že o akci nebude zájem, ale nakonec nás jelo asi 20.Počasí nám velmi přálo a mohli jsme tak jet proti proudu událostí z konce 2. světové války a něco nového se dozvědět. Pěkný výlet/ tentokrát bez větších defektů/ jsme zakončili v nově otevřeném občerstvení v Trnávce- na zmrzlině.

Pěkné prázdniny s aktivním odpočinkem a zážitky všem přeje uč. Tv

Zpět