KOMIKS nejen v KOMIKSU

20.03.2016 19:58

Velmi rádi jsme přijali pozvání naší obecní knihovny na putovní výstavu Komiks nejen v komiksu. V galerii knihovny bylo možné zhlédnout ukázky prací současných českých autorů komiksů a rozšířit tak své obzory, případně se nechat motivovat k přečtení třeba i velmi významných literárních děl v komiksu.

A nejen to. Paní Stenzlová připravila pro naše žáky také velmi zajímavou aktivitu. Děvčata a chlapci „hádali knihy“, tj. přiřazovali názvy známých knih známých autorů ke stripům (krátkým komiksům o třech panelech), které ve zkratce knihy znázorňovaly.

Stripy se pak staly námětem v hodinách výtvarné výchovy a také informatiky. Výsledky práce jak výtvarné, tak i počítačové je možné zhlédnout v prostorách obecní knihovny. Přijďte se podívat!

Mgr. Jana Strouhalová

Fotky: ZDE

Zpět