Konec kalendářního roku ve škole

22.12.2015 12:13

V pondělí 21. prosince se vydal II. stupeň na filmové představení do kina v Moravské Třebové. Zhlédli jsme film Everest od režiséra Baltasara Kormákura. Děj byl z poloviny 90. let, kdy se Himaláje staly oblíbenou turistickou destinací. Na osmitisícovky už nešplhali jen zkušení horolezci, ale táhla se tam celá procesí dobrodruhů z celého světa. Horští vůdci Rob Hall a Scott Fischer přesto nic nepodcenili a do své expedice na nejvyšší bod naší Země vzali jen lidi, kteří měli něco za sebou. Všichni byli skvěle připravení a vybavení, splnění snů jejich klientů nestálo nic v cestě. Stačila však drobná odchylka od plánu, náhlá změna počasí a klíčovou otázku „Podaří se nám horu zdolat?" vystřídala otázka mnohem zásadnější „Dokážeme přežít?". Pro řadu žáků to byl velice emotivní zážitek.

V úterý 22. prosince se konal ve sportovní hale Vánoční turnaj ředitele školy. Chlapci se utkali v halové kopané. Děvčata hrála basketbal. Turnaj přinesl zajímavou podívanou, všichni hráči předvedli výkony na hranici svých možností. Nejlepšími střelci turnaje se stali Jan Lexmaul a Marcela Plháková z 9. třídy. Všechna družstva byla oceněna diplomy. Kromě učitelů při rozhodování pomáhali pánové Robert Hensl a Martin Dušek. Za to jim patří dík.

A nejdůležitější byl fakt, že nedošlo k žádnému úrazu a mohli jsme se spokojeni rozejít do svých domovů vstříc svátkům vánočním.

Mgr. Petra Hájková

Zpět