Krásný úspěch našich šesťáků v soutěži „Co se skrývá mezi knihami?“

15.06.2015 21:34

Co se skrývá mezi knihami? Aneb Reportáž z našeho knihkupectví - tak se jmenovala soutěž pro základní školy v rámci kampaně Knihy mají zelenou. V kategorii pro 6. - 9. třídu byli naši šesťáci sice nejmladší, ale proč to nezkusit... Mnozí rádi čtou, navštěvují obecní, někdy i školní knihovnu, občas si kupují knížky z nabízených katalogů knižních klubů.... a vědí, že nejbližší knihkupectví se nachází v Moravské Třebové nebo v Jevíčku. A to přece není daleko! 

Potřeba bylo připravit si, co by mohla reportáž obsahovat, rozdělit si úkoly, vymyslet otázky, sednout na autobus a vyrazit do Moravské Třebové. Tam sesbírat potřebné informace, ve škole je pak následně zpracovat a "dílko" bylo na světě! Stačilo jej poslat na správnou adresu a čekat na vyhlášení. Jaká radost panovala, když přišel e-mail, že právě naši šesťáci v konkurenci čtyřiceti škol v jedné kategorii byli mezi pěti nejlepšími! Ano, dostali blahopřejný e-mail s informací, že vyhráli cenu - knihy v hodnotě 1000,-Kč! Není to úžasné? Motivující?

Kéž by mezi chlapci a děvčaty dále panovala chuť pracovat na sobě, učit se, zajímat se!

Mimochodem, na jejich práci se můžete podívat ZDE.                                      

(Mgr. Jana Strouhalová)


Zpět