Kufr

25.04.2016 07:23

Ve čtvrtek 21. dubna k nám do městečka Trnávky přijel slovenský mim Vlado Kulíšek z Theatre Fortissimo, aby nám v kulturním domě předvedl pantomimické vystoupení s názvem Kufr. Zvukově ho doprovázel hudebník Radek Michalko na klávesy, který dokresloval atmosféru svébytnými zvukovými kolážemi.

Představení bylo hodně založeno na spolupráci Kulíška s obecenstvem. Hlavní rekvizitou na jevišti byl starodávný kufr, v němž byly různé čepice, klobouky a jiné pokrývky hlavy. S jejich pomocí rozehrával Kulíšek řadu scének a etud, do nichž postupně zapojoval naše žáky i učitele. Podle druhu čepice představoval i různé druhy sportů (běh, tenis, basketball, chůze po laně). Představení bylo velice humorné a osvěžující.             Mgr. Petra Hájková

Postřehy od žáků:

Divadlo bylo vtipné a zábavné. Líbil se nám i hudební doprovod na klávesy. Mim představoval mnoho druhů klobouků a čepic. Každá čepice měla svůj příběh, nejvíce se nám líbila sportovní čepice, která měla příběh na tenisovém kurtu. Na podiu se vystřídalo několik dětí, dokonce i pan učitel Smékal, který podal výborný výkon v roli rozhodčího. Představení se nám líbilo a určitě bychom se na něho podívali znovu.

Eliška Lexmaulová a Adriana Škrabalová ze 7.třídy

Nejvíce nás pobavilo, když mim vyzval pana učitele Smékala na podium, aby zahrál rozhodčího v tenise. Pan učitel byl poslán na podium s velkým potleskem. Divadlo se nám moc líbilo. Doufáme, že ještě někdy přijede, protože mu to moc šlo.

Barbora Balajková a Monika Braunerová ze 6. třídy

Více zde:

www.thff.eu/cz/kufr.htm

Zpět