Květnová cyklovyjížďka po stopách války

29.05.2018 13:55

Že je dobré spojit sport a historii, jsme si již ověřili, proto jsme tradičně uspořádali vyjížďku do Javoříčka – po stopách 2. světové války – v protisměru – od západu k východu. Z druhého stupně se nás sešlo skoro dvacet a pod vedením učitelů – Martiny Barákové, Petra Smékala, Aleny Popelkové a našeho pana školníka Roberta Hensla jsme mohli vyjet. Po cestě jsme se zastavili u pomníčku, který nám připomněl oběti z konce války z Vranové Lhoty. V cíli nás zaujal památník jako připomínka na původní obyvatele Javoříčka a na tragédii, která se tu na sklonku války (a celkem zbytečně) udála. Po občerstvení jsme zajeli k přírodnímu útvaru Zkamenělý zámek v údolí krasové říčky Špraněk a pak již s malými stmelovacími zastávkami domů. Výlet se velmi vydařil i počasí bylo nádherné. Škoda, že se přihlásilo málo žáků z 6. a 7. třídy a situaci zachraňovali ti starší. Třeba se to napříště vylepší.

Na tuto tradici navázali i mladší žáci a vydali se na kratší cyklovýlet k památníku do Předního Arnoštova, aby si i zde připomněli válečné události. Akce se zúčastnila téměř celá 5. třída společně s paní učitelkou Lenkou Strakovou a asistentkou Markétou Raškovou za pomoci paní učitelky Barákové a pana školníka.                                                                    

Mgr. P. Smékal a Mgr. L. Straková

 

Zpět