Logická olympiáda

19.10.2018 14:17

Už to začíná být pomalu tradicí, že se naše škola zapojuje do Logické olympiády, kterou pořádá Mensa České republiky. Jedná se o soutěž, která je založena nejen na logice, ale i na matematice, fyzice a dalších vědních oborech. Nejdůležitější zde nejsou nabyté vědomosti, ale spíše postřeh, důvtip a rychlá úvaha, což by bez čtení s porozuměním nešlo.

Letos se z organizačních důvodů ztížených kvůli platnosti GDPR zúčastnila pouze 6. a 7. třída. Novinkou bylo, že žáci museli uvést email rodičů, ti jim elektronicky museli udělit souhlas se zapojením do soutěže. Bohužel proto někteří nezískali přihlašovací heslo a nemohli tak soutěžit.

Nejlépe dopadli ze 7. třídy - Adam Dvořáček a Jakub Bombera, z 6. třídy Milan Horník. Na postup do dalšího okresního kola ale jejich počty bodů nestačily.

Mgr. Petra Hájková