Loučíme se se školním rokem 2013/2014

28.10.2014 17:05

Loučíme se se školním rokem 2013/2014

 

    Letošní konec školního roku jsme ve starším oddělení zakončili několika pěknými akcemi pro děti.

    29. 5. 2014 jsme se již tradičně zúčastnili Sportovních her pro MŠ v Moravské Třebové.

    Počasí nám nepřálo, a tak byly všechny sportovní disciplíny, přestěhovány do prostor vnitřních. Soutěže probíhaly v náhradních prostorách ZŠ na ulici Palackého. Medaili jsme sice nepřivezli, ale kromě závodníků z Moravskotřebovských mateřských škol jsme byli jediná školička z okolí, která přivezla nejen závodníky, ale i ostatní děti z celé starší třídy a zasoutěžily si všechny děti.

    Další vydařenou akcí byla půldenní vycházka s výšlapem na hrad Cimburk, hra na stopovanou a hledání pokladu. Děti byly nadšené a spokojené, úspěšné při plnění různých úkolů.

    19. 6. 2014 ve čtvrtek následoval tradiční výlet dětí na rozloučenou s mateřskou školou. Navštívili jsme brněnskou ZOO. Nově upravené prostory zoo, různé dětské koutky, lanové centrum a vláček přispěly k celkové pohodě. Ale opravdu nevíce zaujala mláďátka např. velblouďátko, mládě bizona, žirafy, pštrosa a dalších. Téměř všechny děti měly s sebou jednoho z rodičů, takže se náš výlet nesl v duchu rodinné pohody, kterou umocnilo pěkné počasí.

    24.6. slavnostní rozloučení předškoláčků na Obecním úřadě v Městečku Trnávce,kde po slavnostních projevech starosty obce, ředitele ZŠ a kulturním vystoupení prvňáčků, byly dětem na památku předány pěkné knížky a pamětní listy.

    Následně jsme pokračovali rozlučkovým odpolednem na zahradě MŠ s opékáním párků a ukázkou profesionální záchranné akce hasičů z Moravské Třebové. Poté se děti rozloučily s rodiči a přenocovaly v MŠ - to byla poslední společná akce.

   A co dál – hurá na prázdniny!

Tímto přejeme nejen našim dětem, ale i vám všem krásné léto.

Zpět