Lyžařský kurz Malá Morávka

27.02.2018 10:25

Již počtvrté jsme si od 18. 2. do 23. 2. 2018 zalyžovali v Jeseníkách nedaleko Pradědu v areálu Karlov. Lyžařského kurzu se zúčastnili žáci 5. – 9. třídy a mohli se zdokonalovat nebo začínat jak ve sjezdovém tak i běžeckém lyžování. Letos nám přálo počasí a celodenní výlet na Praděd patřil k nezapomenutelným zážitkům. Velké poděkování patří panu R. Plhákovi, který nás každý den vozil na sjezdovky a personálu chaty Na Rychtě v Malé Morávce za výborné zázemí.

Mgr. A. Popelková a Bc. M. Baráková

Postřehy lyžařů:

„Na běžkách jsem stála poprvé, ale rychle jsem se to snažila doučit. Ve středu jsme se na běžkách vypravili na Praděd, kde byl nádherný výhled – dívali jsme se na mraky"  L. Nesrstová

„Týden na horách byl krásný, ale hrozně rychle utekl. Každý večer jsme zahajovali olympijské hry.“ K. Nerušilová

„Hodně mě bavilo lyžování. Ohledně lyžování jsem se naučil přenášet váhu a lyžovat ne sekáním ale váhou.“ M.Tinkl                                                                                                        

PODĚKOVÁNÍ druhému stupni, zvláště pak paní učitelce Popelkové a Barákové i panu učiteli Smékalovi za to, že nás „páťáky“ vzali s sebou na lyžařský kurz do Malé Morávky. A nesmíme samozřejmě zapomenout na našeho pana ředitele, který nám to umožnil.

V Malé Morávce jsme prožili pět báječných dní.  Nejenže jsme se naučili lyžovat a všichni jsme sjížděli sjezdovky v Karlově, ale zvládli jsme i výcvik na běžkách a společný výstup na Praděd, někteří zdatnější dokonce i na Švýcárnu. Počasí nám přálo po celý týden. Po náročném výcviku, dobrém jídle nás večer čekala naše soukromá „ Jesenická olympiáda“, kde jsme se společně utkávali ve vědomostních či sportovních disciplínách. Naši starší spolužáci nás mezi sebe přijali a byli nám oporou. Co dodat? No byl to týden plný nových zkušeností a silných zážitků, na který budeme dlouho vzpomínat. Tak ještě jednou „DÍK“.

Mgr. Lenka Straková a V. třída

Zpět