Malá literární olympiáda Svitavská čtečka

01.04.2016 18:21

Městská knihovna ve Svitavách připravila 22. března pro žáky 9. tříd nulté kolo malé literární olympiády nazvané Svitavská čtečka. Soutěž byla zaměřená na literaturu, literární teorii a práci s literárními texty. Jednalo se o úkoly vztahující se k uměleckým textům různorodého charakteru a vytvoření vlastního textu podle zadaných kritérií.

Malá literární olympiáda byla pojmenována jako Svitavská čtečka i proto, že pro soutěžící byly připraveny poměrně hodnotné ceny. První cenou byla elektronická čtečka knih, druhou sluchátka a třetí poukaz na nákup knih. Vítěz soutěže zároveň získal pro svou školu putovní pohár.

A jak se dařilo našim žákům z Městečka Trnávky? Naše děvčata - Anna Zichová, Marcela Plháková a Adéla Smolíková si v konkurenci dalších čtyřiadvaceti soutěžících, především svitavských deváťáků, vedla vskutku výborně!  Vždyť Anička Zichová skončila na úžasném 3. místě! Gratulujeme!

Mgr. Jana Strouhalová

Fotky: ZDE

Zpět