MATEMATICKÝ KLOKAN 2015

26.03.2015 11:25

Ve čtvrtek 19. března 2015 se v rámci vyučování uskutečnilo školní kolo soutěže Matematický klokan, kterou ve stejný čas řeší spousty žáků po celém světě. Na řešení 24 úloh měli žáci 60 minut. Někteří ale odevzdávali dříve s pocitem, že už nevědí. Zodpovědněji k úlohám přistupovali žáci 8. a 9. třídy, kteří vědí, že formou výběru správné odpovědi budou v blízké době vykonávat přijímací zkoušky na střední školy.

Na začátku každý žák měl přidělených 24 bodů. Pokud odpověděl správně získal 3, 4 nebo 5 bodů podle obtížnosti otázky. Za nesprávnou odpověď se 1 bod odečítal. Pokud na otázku neodpověděl, nic nezískal, ale také neztratil. Takže jakou zvolit taktiku?

Maximální počet bodů byl 120.

 

Nejúspěšnější žáci:

kategorie KLOKÁNEK  (4. a 5. třída)

1. Barbora Balajková         71 bodů

2. Šárka Henslová                 67 bodů

 

kategorie BENJAMÍN  (6. a 7. třída)

1.  Michal Maška                50 bodů

2.  Diana Hartlová                 48 bodů

 

kategorie KADET  (8. a 9. třída)

1. Marcela Plháková          47 bodů

2. Lukáš Hensl                       45 bodů

 

Mgr. Petra Hájková

 

Do této soutěže se zapojili v kategorii Cvrček také žáci 2. a 3. ročníku, na které čekalo 18 úkolů, a tak měli na startu hned 18 bodů. Jinak pro ně platily stejné časové a bodovací podmínky jako pro žáky vyšších tříd. Maximální počet bodů byl 90.

A jak to dopadlo ?

kategorie  CVRČEK  (2. a 3. třída)

1. Richard Klučka                       61 bodů

2. Jakub Bombera, Lukáš Fréhar       59 bodů

 

Mgr. Ludmila Šimečková a Mgr. Lucie Pilařová

Zpět