MEMENTO spisovatele Radka Johna

19.10.2012 10:26

Memento – varování – přednes o mladém chlapci, který měl problémy doma i ve škole. Jeden jeho kamarád Honza ho jednou vzal na diskotéku a seznámil se s několika lidmi. Měl žízeň… napil se koly…, ale to neměl dělat, byly v ní drogy. Jeho závislost se vyvíjela…  Myslím, že mě příběh přesvědčil o tom, že to nikdy nezkusím.

Adéla Smékalová

Bylo to hezké, jak ten herec vystupoval. Třeba, když hrál doktora, vzal si plášť. Vyprávěl a zároveň hrál děj knihy. Povídal nám o lidech, kteří drogovali, jak se jim Michal zaprodal, jak byl na tom špatně.

Míša Foretová

Herec byl výborný. Hrál to doopravdy dobře, moc se mi to líbilo. Bylo to velice poučné, co můžou drogy způsobit. Vzal jsem si z toho veliké ponaučení, že drogy jsou špatné a mohou zkazit celý život.

Jonáš Dvorský

Srozumitelný odstrašující příběh, po kterém mě všechno bolelo, jak jsem si představovala, jak bych vypadala, kdybych si vzala drogu.

Lenka Tomanová

Memento se mi líbilo. Bylo to poučné a nechtěla bych to zažít. Líbilo se mi, jak ten pán vše sám vyprávěl. Bylo mi v některých chvílích úzko.

Gábina Stehlíková

Toto vyprávění mě po pravdě vzalo. Vůbec jsem netušila, jak může vypadat život člověka závislého na drogách. Celý den jsem nad tím přemýšlela se závěrem, že bych se do téhle situace opravdu nechtěla dostat…

Iveta Procházková

Vystoupení se mi moc líbilo, protože nám ukázalo, co se nám může stát, když okusíme nějakou návykovou látku, třeba drogu. Knížka Memento mi přijde velmi zajímavá a určitě, až budu mít čas, tak si ji zkusím přečíst. Pán, který nám ukázal, co by se nám mohlo stát, kdybychom se zachovali jako Michal, byl velmi šikovný, protože to celé hodinové představení hrál on sám a jen mu v pozadí jeho kolega pouštěl hudbu.

Anežka Nárovcová

Zpět