My a naše atletické závody 2015

15.06.2015 10:04

Byla jsem jako účastnice všech letošních atletických závodů pověřena, abych napsala stručný článek, jak tyto závody probíhaly. Zima již přešla, v tělocviku jsme rozehřívali ztuhlé svaly a my už věděli, že brzy se dostaví dlouho očekávané závody, atletická sezóna nám ťukala na dveře.

 

Nejdříve proběhl 29.4. OVOV neboli Odznak Všestrannosti Olympijských vítězů v Moravské Třebové. Na těchto závodech se nesestavilo jediné družstvo a tak šlo 8 žáků za jednotlivce -Jonáš Dvorský, René Smékal, Jan Lexmaul, Martina Dvořáková, Anežka Nárovcová, Natálie Steffanová a Eliška Lexmaulová. Eliška Lexmulová se umístila na 3. místě a Natálie Steffanová vybojovala 2. místo a postupuje tak do krajského kola, které proběhne 2. června.

 

O týden později, tedy 6.5. následoval Pohár rozhlasu také v Moravské Třebové, kterého se účastnilo pouze družstvo starších žákyň - Tereza Korytářová, Anna Zichová, Martina Dvořáková, Michaela Foretová, Marcela Plháková, Anežka Nárovcová, Tereza Kopalová a Adéla Smékalová. S bronzovými medailemi a obrovským šokem se dostaly do krajského kola v Pardubicích, kde 19.5. jim o pár bodů uteklo 3. místo, tudíž skončiliy na čtvrtém místě..

 

A aby toho nebylo málo, tak 15.5. proběhlo okresní kolo Atletického čtyřboje ve Svitavách, kde se pětice žákyň umístila na krásném 1.místě - Adéla Smékalová, Anna Zichová, Tereza Korytářová, Anežka Nárovcová, Martina Dvořáková a Tereza Kopalová. Byli tam vyhlašováni i nejlepší jednotlivci. V kategorii starších žákyň se na 3. místě umístila Anna Zichová a na 1. místě Anežka Nárovcová. Krajské kolo se konalo 21.5. v Pardubicích, kde jim o pouhých 20 bodů uteklo stříbro, ale odvezly si krásné 3. místo.

 

Závěrem bych chtěla podotknout, že s letošními výsledky můžeme být maximálně spokojení. Postup z oblastního kola do okresního byl nejistý, z okresního do krajského téměř nemyslitelný a o nějakém solidním umístění v kraji se nám ani nesnilo. Snažiliy jsme se dohánět naše soupeře a mnohdy se nám to povedlo. V posledních krajských závodech bylo vidět značné vyčerpání a námaha, neboť fyzický a psychický stres a námaha.. Bojovaliy jsme však do posledních sil ,a tak se ani nemusíme stydět za vypracované výsledky. Děkujeme Vám, pane učiteli Smékale, že jste nám dal v tělocviku tak dobré základy, že jsme na nich mohly stavět vše ostatní. Vložím sem i pár osobních rekordů, o které jsme tak usilovali, a myslím, že nás všechny budou dlouhou dobu hřát u srdce.

 

Jan Lexmaul-55 kliků za 2 min (1. v okrese)

René Smékal-1 km za 3:40

Jonáš Dvorský-49 kliků za 2 min (2. v okrese)

Natálie Steffanová-1 km za 4:05(2. V okrese), 60m za 8:6(1. v okrese)

Eliška Lexmaulová-1 km za 4:14(3. V okrese), 39 kliků za 2 min (3. v okrese)

Martina Dvořáková-skok vysoký 144m(2. v okrese), vrh 8,32m, skok vysoký 155cm(1. V okrese)

Tereza Korytářová-skok 4,19m

Anežka Nárovcová-800m za 2:40(1. v kraji), hod míčem 40,10m (1. v kraji), trojskok 6,95m- (1. v okrese), 1 km za 3:48(2. v okrese), 67 kliků za 2 min(3. v okrese)

Marcela Plháková-800m za 3:11

Michaela Foretová-1,36m- výška, 46 kliků za 2 min

Adéla Smékalová- vrh- 8,01(5. v okrese), skok daleký 4,14cm

Tereza Kopalová-vrh 8,22(1. v kraji)

Anna Zichová-800m za 2:46(5. v kraji), skok daleký 4,34(3. v okrese), 1 km za 4:01(3. v okrese)

 

Jsem ráda, že jste si tento stručný článek přečetli a přejte ZŠ Městečko Trnávce nadále takové úspěchy a i lepší. Bylo komické vidět školy vycvičené na jejich stadionech, majíce značkové tretry, vlastní dresy, perfektní přípravu a vedle nich, ne-li dokonce před nimi, žákyně z tak malé školy, jako je ta naše, bez dresu, s okopanými tretrami a zvyklé na trávníkové hřiště.

Foto zde.

Anežka Nárovcová

Zpět