Námořníci aneb Já jsem kapitán

25.06.2017 16:18

 Letošní svatojánský piknik nesl název Námořnický. V pátek 23.6. odpoledne připlulo k naší staré oceánské jachtě, která zakotvila na školní zahradě, plno dekolodí s různými  vlajkami nebo dokonce i s vlastním kormidlem a k tomu všemu přibyl i jeden nafukovací kajak. Kolem plavidel se to hemžilo malými i velkými námořníky a nechyběli ani piráti. Všichni společně se pak za zpěvu písně Já jsem kapitán ochotně nalodili na pomyslnou společnou palubu, kde kromě proužků a pruhů vládla především radostná nálada. Do plachet nám vál příhodný vítr a naše travnaté moře (čerstvě posekané panem školníkem) bylo vcelku poklidné, takže celá posádka se mohla oddávat skládání papírových lodiček a parníků, malování na obličej, hodu záchranným kruhem na cíl, výlovu mušlí a hlavně námořnickému bubnování. Všichni tak stačili získat pět mořských tetovaček a sladkou odměnu. A závěrečná Kyblíkovaná? Co na tom, že někteří by mohli rovnou do soutěže Miss mokré tričko a někteří zase zjistili, jak to vypadá, když někomu opravdu teče do bot. Přelévání a šplouchání vody z kbelíku do kbelíku, píseň Hou, hou, samá voda a lízátko pro ty, co vypadli z kola ven - to všechno se zalíbilo nejdříve dětem, pak rodičům a nakonec neodolaly ani paní učitelky. A proč by také ne? Léto je tu a naše školní jachta míří rovnou k prázdninám.                                                                                                                                                                                                    Tak ahoj třído, ahoj školo, dobrodružství SLÁVA !!!

                                         

                                                                                              

Zpět