Návštěva muzea ve Svitavách a burza středních škol

08.10.2013 12:23

Dne 2. října jsme se s celou 9. třídou vypravili do nedalekých Svitav s tím, že navštívíme městské muzeum a burzu středních škol. V muzeu jsme si vyslechli přednášku o známém svitavském rodákovi Oskaru Schindlerovi. Dozvěděli jsme se spousty nových informací z dob, kterým se v naší republice nedalo říkat procházka růžovým sadem… Když jsme pak přišli na burzu, domluvili jsme si čas a místo, kde se potom sejdeme a každý se rozešel svou stranou hledat své nové působiště pro vzdělání… Já sama jsem obešla snad všechny školy a můžu říct, že se dá i vybrat:).                           

Iveta Procházková

Dne 2. října naše třída navštívila svitavské muzeum, ve kterém je stálá výstava Oskara Schindlera. Náš průvodce, historik, pan Fikejz, nám vyprávěl o Oskaru Schindlerovi. Bylo to zajímavé a chvílemi dojemné. Co všechno museli lidé v té době prožít, si nedovede z nás nikdo představit. Muselo to být hrozné. Viděli jsme spoustu fotografií s Oskarem Schindlerem i lidmi v koncentračních táborech, ve vitrínách jejich původní dřeváky a oděv. V Oskaru Schindlerovi se cosi hnulo poté, co si vzpomněl, že si jako malý hrál s židovským chlapcem. Proto také se rozhodl Židy ze své fabriky zachránit.  

Poté jsme navštívili burzu středních škol. Bylo jich tam spousta, mohli jsme se zeptat na to, co nás zajímalo. Byla jsem ráda, že jsme se tam se třídou byli podívat.                                    

Vendula Seidlová

Zpět