Není farma jako farma, třeba farma kozí …

17.10.2013 18:40

  V pondělí  7.10.2013 jsme si se šesťáky vyjeli (tedy vlastně i tak trochu vyšlápli) v rámci pracovních činností na exkurzi na kozí farmu do Gruny. Prohlédli jsme si opravený objekt bývalé rychty a dozvěděli jsme se také mnoho zajímavostí z historie tohoto stavení. Překvapilo nás, že podle pověsti se prý kdysi na této rychtě zastavil i sám Josef II., když tudy projížděl z Čech. Nás ale nejvíce zajímala současnost rychty. Dnes tu sídlí farma         s chovem koz a výrobou produktů z kozího mléka. Vyslechli jsme odborný výklad paní majitelky o samotném chovu koz, pozorovali jsme bedlivě stádo chovných koz a kozlíků v jejich příbytku a zjistili jsme, že kozy jsou velmi milá a společenská zvířata.                        A víte, jak se říká, že je někdo zvědavý nebo mlsný jako koza? Tak takoví jsme byli také my ! Na dvoře jsme ochutnávali a vychvalovali kozí mléko, syrovátku a sýry. Prozkoumali jsme samozřejmě všechny stroje a zařízení ve speciální dojírně. A na závěr jsme si nakoupili mléko a sýry a hurá domů!

                                                                                                                                                                za všechny účastníky exkurze Mgr.L.Šimečková

                                                                                                                                            

Zpět