Nicholas Winton – Síla lidskosti

11.05.2015 05:58

Jaký byl tento vzdělávací program?

Slovy našich žáků úžasný, což dosvědčují některé výpovědi:

„ Kdyby mě někdo vyzval, abych si to dítě vzala, souhlasila bych. Chtěla bych pomáhat a být jako pan Winton.“                                                                                                                                                                           E. Zahradníčková

„ Nejvíce mě dojalo to, co se odehrávalo na nástupišti a potom i to, jak objal po tolika letech děti, které zachránil.“                                                                                                                                                    A. Škrabalová

„Ve filmu mě asi nejvíce dojalo, jak se pan Winton setkal s pár dětmi, které zachránil.“

                                                                                                                                                             M. Šnoblová

„ Nevím, co říct. Zachránil 669 dětí. Všechny byly odvezeny do Anglie. Ať už to byli Židé, Křesťané nebo Romové, všichni dnes žijí jen díky N. Wintonovi.“

                                                                                                                                                             D. Suchý

„ Tento velice emocionální film se mě velice dotkl a vnukl mi nápad pomáhat lidem v nouzi.“                                                                                                                                                                                               E. Čubrdová

„ Film byl nesmírně zajímavý a dal mi mnoho nových informací o panu Wintonovi. Tohoto člověka obdivuji, měl sílu a odhodlání udělat něco takového. Nedokážu si představit stát na jeho místě ani na místě transportovaných dětí, které už nikdy neuvidí své rodiče.“                                                                                                         M. Plháková

„ Přiznám se, že jsem neudržela slzy. Pan Winton musí být silný člověk a já mu skládám poklonu za to, co dokázal. Takových lidí je na světě málo a o to víc bychom si jich měli vážit. Kdybych byla v situaci zachráněných dětí, nevěděla bych, jak mu mám poděkovat.“                                                                                                        T. Kopalová

„ Krásné byly jak autentické záběry, tak i ty, které byly do filmu zakomponovány. Pan Tulis nám dokázal odpovědět na všechny dotazy a jeho schopnost předat nám informace o panu Wintonovi byla neskutečná.“                                                                                                                                                                                                           M. Unzeitig

„ Úplně každý by si měl uvědomovat, co se dělo, protože dějiny se opakují. Ve spoustě momentů nádherného autentického filmu mnou po celém těle projížděl mráz. Mnohdy jsem se vžívala do pocitů matek i dětí. Pan Winton si zaslouží velký obdiv, má velké srdce naplněné laskavými myšlenkami.“              

Ještě jedno poděkování patří dramaturgovi panu Z. Tulisovi, který nás nejen pořadem provázel, ale v závěru odpovídal i na dotazy přítomných žáků.                                                                                           Mgr. A. Popelková                                                                                                                                                                                                                                    

Zpět