Oblastní kolo přespolního běhu v Jevíčku

17.09.2015 07:06

Se zahájením školního roku se rozbíhají i sportovní soutěže. První z nich byl pro naši školu přespolní běh, který se uskutečnil dne 16. září 2015 v Jevíčku, v areálu koupaliště "Žlíbka". Do Jevíčka jsme vyrazili linkovým autobusem v 10.45 hod. Na závodech se sešlo celkem 5 škol. Z Chornic, Jaroměřic, Městečka Trnávky a 2. školy z Jevíčka. ZŠ Městečko Trnávka reprezentovalo celkem 15 žáků, rozdělených do jednotlivých kategorií podle věku. Ukázalo se, že někteří žáci přes prázdniny nelenošili a pracovali na své fyzické kondici, což se projevilo i na výsledcích. 

V kategorii žáků 3. třídy zářil Matěj Smolík, který tento běh vyhrál. Neztratili se ani jeho spolužáci Jakub Ryp a Zdeněk Baranok.

V kategorii žáků 4. tříd obsadil Jáchym Selinger nádherné 3. místo, i když v této kategorii reprezentoval sám.

V kategorii 6. a 7. třída dívky dosáhla na medaili Steffanová Natálie, která se umístila na 3. místě. Dále následovaly Lexmaulová Eliška na 4. místě, Václavková Romana na 5. místě a Smetanová Kateřina na 7. místě.

V kategorii 8. a 9. třída chlapci nám medaile unikla jen o vlásek. Jan Lexmaul byl předběhnut těsně před cílem a obsadil tak krásné 4. místo.

Všem zúčastněným chci poděkovat za vzornou reprezentaci školy.

Foto z této akce naleznete zde.                     Ing. Vilém Slechan


Zpět