Oblastní kolo přespolního běhu v Jevíčku

16.09.2016 08:35

Se zahájením školního roku se rozbíhají i sportovní soutěže. První z nich byl pro naši školu přespolní běh, který se uskutečnil dne 14. září 2016 v Jevíčku, v areálu koupaliště "Žlíbka". Na závodech se sešly celkem 4 školy z Chornic, Jaroměřic, Městečka Trnávky a z Jevíčka. ZŠ Městečko Trnávka reprezentovalo celkem 18 žáků, rozdělených do jednotlivých kategorií podle věku. Ukázalo se, že někteří žáci přes prázdniny nelenošili a pracovali na své fyzické kondici, což se projevilo i na výsledcích. 

V kategorii žáků 3. třídy zazářil Radim Konečný, který skončil na krásném 2. místě a zajistil si postup do okresního kola v Poličce. Neztratil      se ani jeho spolužák Štěpán Pospíšil.  

V kategorii žáků 4. tříd  se naši žáci Jakub Ryp, Zdeněk Baranok, Matěj Smolík a Milan Horník na stupně vítězů neprosadili.

Obsadili jsme i kategorii žákyň 4. třídy. Viktorie Protivánková obsadila 1. místo a Hedvika Kaštánková doběhla druhá. Obě postupují do okresního kola do Poličky.

V kategorii žáků 5. tříd, kde nás reprezentovali Jáchym Selinger, Lukáš Fréhar, Jakub Dvořák a  Adam Dvořáček, si pohlídal tempo Jáchym Selinger a s přehledem tuto kategorii vyhrál. Adam Dvořáček skončil na děleném 3. místě a oba postupují do okresního kola v Poličce.

V kategorii 6. a 7. třída chlapců běželi Jakub Ďurinák a Adam Neoral. Dívky 6. a 7. třídy zastupovala Eliška Smékalová.

V kategorii 8. a 9. třída dívky na postup Natálie Steffanová ani Eliška Lexmaulová nedosáhli.

V kategorii 8. a 9. třída chlapci jsme měli pouze jednoho zástupce a to Jaroslava Suchomela.

Všem zúčastněným chci poděkovat za vzornou reprezentaci školy.

                                                                              Ing. Vilém Slechan

 

Zpět