Olomouc

01.05.2019 11:37

V úterý 30. dubna žáci II. stupně vyrazili do půvabného města Olomouce. V dopoledních hodinách nás čekalo velmi moderně pojaté divadelní představení Jsem do tebe v prostorách Divadla na cucky na Dolním náměstí v centru Olomouce. Po krátké přestávce, kterou jsme využili na prozkoumání centra města, se žáci 6. a 9. třídy zúčastnili edukačního programu Dobrodružná cesta po starém městě olomouckém pod vedením lektora Antonína Valenty z Vlastivědného muzea. Každý žák dostal desky s úkoly a mapou města. Po rozdělení do malých skupin jsme se vydali po stopách zajímavých znamení na domech v centru města a blíže se seznámili s historií. Počasí se nakonec umoudřilo, přestalo pršet a procházka byla velmi pěkná a zajímavá. Žáci 7. a 8. třídy měli edukační program v Muzeu  umění. Společně s Davidem Hrbkem prošli expozici moderního umění, podrobně rozebrali dvě výtvarná dílna a stali se součástí happeningu.

Děkujeme tímto také SRPŠ za nemalý příspěvek na dopravu.

Mgr. Petra Hájková

Poznatky od žáků:

Divadlo mě pobavilo. (Svatomír Novák)

Divadlo hráli dva herci, kteří ale hráli více rolí. Představení se mi docela líbilo. (Šárka Henslová)

Procházka městem mě moc nebavila, byla moc dlouhá. (Adam Neoral)

V muzeu se mi líbilo, pán byl milý a trpělivý. Procházeli jsme se Olomoucí a poznávali budovy. Kreslili jsme obranná znamení na domech. Bylo to fajn. (Jana Škrabalová)

Byla jsem v Muzeu moderního umění. Byla tam moderní díla 1. poloviny 20. století. Moc se mi tam líbilo. (Aneta Rádsetoulalová)

 

Zpět