Olympiáda 1.tříd Velké Opatovice

31.05.2018 00:00

Žáci 1. třídy se zúčastnili 30. 5. 2018 XX. ODM (olympiáda  dětí  a mládeže) ve  Velkých  Opatovicích. Za naši školu soutěžilo desetičlenné družstvo ve složení:  Alžběta Dvořáková, Patricie Navrátilová, Alena Pocklanová,Vendula Rypová, Jaroslava Veselá, Pavel Bohatec, Adam Dospěl, Daniel Mazal, Jáchym Pospíšíl, Jan Smékal. Olympiáda  byla zahájena  slavnostním  nástupem všech škol (23 škol, asi 220 sportovců) a tradičně během na 400m. Pokračovalo se během na 50m, skokem z místa a hodem kriketovým míčkem. Prvních 6 míst v každé disciplíně i kategorii bylo bodově ohodnoceno. Závodníci, kteří absolvovali všechny uvedené disciplíny, byli zařazeni do atletického čtyřboje. Nejvšestrannější ,,olympioničkou " roku 2018 (ze 114 děvčat) byla naše Bětka Dvořáková. Nejrychlejší byla také v běhu na 50m, v běhu na 400m doběhla čtvrtá. Její zásluhou jsme si přivezli vítězný pohár a dvě zlaté medaile. Jako škola jsme byli na 7. místě společně s Jevíčkem (Praha byla devátá). Všichni naši sportovci závodili s největším nasazením, úspěšně reprezentovali školu a zaslouží  velkou  pochvalu. Součástí olympiády byla také výtvarná soutěž, ve které 3. místo získali Klaudie Balvínová a Adam Dospěl. Sportovní zápolení bylo zpestřeno Pohádkovým lesem. Jelikož se vydařilo i počasí, všechny děti si sportovní den užily. Pochvalu si zaslouží i děvčata z 9.třídy, Eliška a Romana, která byla součástí našeho týmu.

,,Udělat první krok – to je to, co odlišuje vítěze od poražených."

                                                                                                 Mgr.Eva Žouželková

 

Zpět