Osmáci v divadle

28.03.2013 10:14

Dne 27. 4. 2013 se žáci 8. třídy vydali do Východočeského divadla v Pardubicích na představení Don Juan. Vlastně tak získali „živé“ doplňující informace o jednom z Moliérových děl, o němž se učili v literatuře…

Několik postřehů samotných osmáků:

Prostředí i představení se mi líbilo, měli jsme dobrý výhled na jeviště. Líbily se mi směšné konverzace, hezká choreografie. Škoda, že Don Juan říkal lži a jeho sluha zapíral. Don Juan byl „romantik“, který si chtěl vzít mnoho žen a přeskakoval z jedné na druhou. Příběh je asi stále oblíbený. (A. Vrobelová)

Divadlo bylo obrovské, nádherně zdobené. Nejzajímavější na představení podle mě bylo nadání herců, kteří se podle mě dokonale dokázali vžít do role i do tehdejšího prostředí… (L. Tomanová)

V divadle se mi líbilo, myslím si, že z balkonu byla i lepší atmosféra, než dole. Líbilo se mi otáčivé jeviště, jak sluha na něm musel stále chodit, aby mohl hovořit s Juanem. Don Juan byl podle mě muž, který si rád užíval, a nestačila mu jedna žena. (I. Procházková)

V klasickém divadle to bylo dobré. Zajímavé byly stromy, které byly černé a pružné a dalo se na nich houpat. Don Juan měl vlastní názory, které si nedal vymluvit. Občas měl pravdu, ale to bylo jen málokdy. Ženil se, ale brzy si našel jinou ženu, nevěřil v Boha, peklo, nebe…, byl asi jediný, protože všichni ostatní věřili. (V. Seidlová)

Divadlo se mi líbilo, prostředí bylo hezké, hlavně lóže. Zajímavé bylo otočné jeviště, herci, jejich slova, létání vzduchem, moře,… Don Juan měl rád mnoho žen, nestačila mu jedna, vždy si hned musel najít jinou a přilákat ji, aby se do něj zamilovala. (M. Steffanová)

Divadlo bylo pěkné, líbilo se mi tam. Představení bylo zajímavé, líbila se mi otáčivá plocha a příběh. Don Juan byl svůj, šel proti společnosti, chtěl všechny ženy, nevěřil v Boha. Pak se chtěl naoko změnit, stal se z něj pokrytec. (T. Elfmark)

Zpět