Osmáci ve vile Tugendhat

02.10.2016 18:36

Dne 22. září jsme vyjeli brzy ráno autobusem do Brna. Naším prvním cílem byla vila Tugendhat. Její výstavba (jak jsme se dozvěděli) začala roku 1929 a byla na svoji dobu velice moderní a originální. Měla velké místnosti, celé prosklené stěny a mnoho nábytku z drahých materiálů. Měla úžasný výhled a krásnou zahradu. Poté jsem zamířili do Kapucínské hrobky. Byl to velice zvláštní pocit dívat se z takové blízkosti na mrtvé… Moc se mi tento výlet líbil.

(Romana Václavková)

 

Myslím si, že vila Tugendhat byla opravdu moc nádherná. Na tu dobu hodně moderní. Líbilo se mi, že tam byly i ukázky, jak pokoje vypadaly původně. Ale nejvíc se mi líbil výhled do zahrady a na hrad Špilberk. Tuhle vilu bych si hned koupila a nic na ní neměnila. Ale nepůjde to, je památkou UNESCO…

(Renata Unzeitigová)

 

...Kapucínská hrobka byla hodně zajímavá. Smutný byl příběh Elisabet, kterou pohřbili nejspíš zaživa, ale i slova paní průvodkyně o turistech, kteří si dříve z hrobky odnášeli kosti pohřbených bratrů…. Jsem ráda, že jsem měla možnost se takhle někam v Brně podívat.

(Kateřina Smetanová)

 

Fotky ZDE

Zpět