Otevřená hodina v první třídě

01.11.2012 11:57

Každý začátek je těžký - toto pořekadlo všichni dobře známe. A s nástupem dětí do první třídy je onoho spojení užíváno ještě častěji. Po slavnostním přivítání v nové škole čekalo na prvňáčky plno namáhavé práce. Zvykání na školní režim, první domácí úkoly, práce s písmenky a číslicemi...  Velká zátěž leží i na rodičích, kteří se dětem snaží s novými povinnostmi pomoci.

Proto proběhla první třídní schůzka už na začátku října, a právě proto se také uskutečnila tzv. otevřená hodina. Rodiče se přišli podívat přímo do výuky. Uviděli svoje dítko přímo  "v akci", ale viděli také, jakým způsobem se ve třídě pracuje, jaké pomůcky a metody se ve vyučování používají. Děti naopak rády předvedly, co se už naučily a jak vypadá jejich práce v kolektivu.

Musím děti i rodiče pochválit. Účast na třídní schůzce byla téměř stoprocentní a otevřená hodina měla dokonce dva termíny, abychom vyšli vstříc těm, kteří pracují ve směnném provozu. Chci rodičům poděkovat za spolupráci, protože vzájemná komunikaced mezi školou a rodinou pomůže snáze překonat i ty těžké začátky. A především chválím děti za to, co se za ty dva měsíce naučily.

 Vaše třídní učitelka Mgr. Lucie Pilařová

Zpět