Pasování na čtenáře

21.05.2017 21:04

Letos jsme si se slavnostním Pasováním na čtenáře pospíšili. V úterý 16.5. odpoledne jsme se všichni sešli v obecní knihovně. Tím všichni myslíme nás prvňáky s paní učitelkou, naše rodiče a sourozence, paní místostarostku, paní knihovnici s panem králem :))) a všechny ostatní hosty. Začalo to flétnami a pak přišel na řadu František Hrubín. Zahráli jsme jeho pohádky Princezničky na bále, O Palečkovi a O nezvedených kůzlatech. Jako poděkování   pro maminky, které nám většinou doma pilně se čtením pomáhaly, jsme recitovali Hrubínovu báseň Malí čtenáři a do třetice jsme nahlas předčítali básničky Františka Hrubína z knihy Dětem. Když byl našeho vystoupení konec, místo zvonce zazněla píseň Kde jsem doma. A teď to očekávané slavnostní pasování, náš čtenářský slib, šerpy, placky s nápisem: Už jsem čtenář a společný přípitek. S novými čtenářskými průkazkami jsme si hned pospíchali vypůjčit svoji první knihu. Vždyť už jsme čtenáři !

               Za všechny svoje malé čtenáře zapsala Mgr.Ludmila Šimečková, tř.učitelka

Zpět