Písnička o jaru

24.04.2015 11:54

Písnička o jaru

 

      Užíváme si jara, zpěvu ptáčků, krásného počasí a co nejvíce času trávíme venku. Procházky v přírodě, pozorování jarních kytiček, volné vyžití na zahradě mateřské školy.

      I výchovně vzdělávací činnosti jsou motivovány jarem - vztah k přírodě a všemu živému.

      K jaru patří barvy, kterými zdobíme celou školku. Roztírali a míchali jsme různé variace neonových barviček podle vlastní fantazie a abstraktně jsme tak vyjadřovali náladu jarní přírody... oslnivě žlutou barvu nám vypůjčilo sluníčko, sytě zelenou pupeny stromů a keřů a první jarní tráva, modrou jarní obloha, oranžovou, růžovou a další barvičky pak jarní květy. Na podklad stačilo už jen nalepit vystřižené obrysy ptáčků a kytiček a krásné jarní obrázky byly na světě.

 

Zpět