Po stopách čertů

08.12.2013 19:11

 Po stopách čertů jsme se raději vydali už den před jejich návštěvou ve škole, abychom se na ně řádně připravili.  Odjeli jsme do DDM v Moravské Třebové, kde jsme se dozvěděli,     jak se lidé v dávných dobách před čerty chránili, a zahráli jsme si společně hru ,,Co peklo uchvátí, … “.  Po rychlé svačince přišly na řadu čertovské karty s opravdu zapeklitými hádankami. Ó, jak se nám hodilo, že už umíme číst a psát !!! Také  jsme si vyzkoušeli, jakou máme trefu a jak by nám šlo přikládání do kotle. A protože se říká : Nemaluj čerta   na zeď!, nakreslili jsme si každý svého čerta raději na výkres. To bylo čertů a čertíků – hotové peklo. Ještě sladká odměna pro všechny malíře a hurá zpátky do školy.                                                                                                                                                    Na druhý den nás ve třídě přivítal čertík Bertík, který si v hliněném džbánu střežil svoje zlaté čerťáky a rozdával je pouze za dobře splněný úkol a ještě nás stačil škrábat svými čertovskými chlupy. Když už se blížil čas návštěvy velkých čertů, neponechali jsme nic náhodě. Rychle jsme si vzpomněli na včerejší rady a popsali jsme celou tabuli křížky   (někteří si pro jistotu okřížkovali i gumu). Na zem jsme nakreslili bílou křídou velký kruh, abychom se tam vlezli všichni i s paní učitelkou a … zabralo to! Do naší třídy vešel krásný Mikuláš s andílkem a  čerti zůstali na chodbě.                                                                      Za pěknou básničku sladká nadílka a na shledanou zase za rok se těší letošní prvňáčci.

Zpět