Po stopách Sherlocka Holmese …

02.06.2016 13:51

V úterý 31. května jsme s žáky 6. až 9. třídy vyrazili do Brna. Nejdříve jsme navštívili divadlo Polárka a zhlédli jsme divadelní představení Sherlock Holmes Explosion. Režisérka Simona Nyitrayová pojala Sherlocka Holmese velice moderně, přenesla téma od Arthura Conana Doyla do moderní, dnešní doby, aby se tak přiblížila dětským divákům. Student medicíny John Watson hledal spolubydlícího. Seznámil se s mladým Sherlockem Holmesem. Stali se z nich kamarádi. Toto divadlo bylo o jejich prvním detektivním případu Studie v Šarlatové.

Poprvé jsme se také zúčastnili Diváckého semináře po představení. S dvěma sympatickými herci jsme pak společně rozebírali téma divadelní hry. Žáci dostali prostor k vyjádření vlastních názorů, pocitů, k prohloubení porozumění a tím pádem pochopení viděného.

Odpoledne jsme se podívali do Vida science centra, zábavního vědeckého parku, kde si žáci sami mohli vyzkoušet nejrůznější pokusy, např. odpálit si vodíkovou raketu, stát se hvězdou zpravodajství o počasí, zmrazit vlastní stín, zažít zemětřesení, rozpoutat tornádo, přijít na kloub záhadě Bermudského trojúhelníku, naučit se znakovou řeč, skládat hlavolamy, vyzkoušet si vlastní sílu.

Takto netradičně jsme oslavili Den dětí. Děkujeme SRPŠ za finanční příspěvek na dopravu do Brna a sladkou čokoládu.

Mgr. Petra Hájková

Zpět