Poznáváme památky UNESCO

03.10.2014 14:28

 

Jak se žilo manželům Tugendhatovým v nejkrásnější funkcionalistické vile v Brně jsme se mohli přesvědčit 1. října. S osmou třídou a zájemkyněmi z deváté třídy jsme prošli celou vilu od soukromých ložnic až po technické zázemí. Nejvíce nás všechny zaujal obytný prostor rozdělený jen stěnami z přírodních materiálů na odpočinkovou a společenskou část. Obdilvovali jsme zde vynikající práci architekta Ludwiga Mies van der Rohe, například spouštěcí zařízení velikého okna či vyřešení vytápění a vzduchotechniky. V závěru prohlídky paní průvodkyně ocenila pěkné chování našich žáků.

Druhou část naší návštěvy Brna si žáci užili v podzemí pod Zelným trhem. Podívali jsme se do starých zrenovovaných sklepů, které svým vybavením připomínaly život Brňanů v minulých stoletích.

I když nám počasí moc nepřálo, vynahradili jsme si to krásnými zážitky. Foto zde.

                                                                                                                                                                                                                                                                                          Mgr. A. Popelková a Mgr. J. Machánková

Zpět