Průkaz cyklisty-praktic. část

27.06.2017 05:48

Žáci 4. třídy se v pondělí 19. června vydali do Mor. Třebové na dopravní hřiště. Neboť k získání cyklistického průkazu museli zvládnout ještě praktickou část, tedy jízdu na kole podle dopravních značek na dopr. hřišti. V hodinách přírodovědy trénovali dopravní značky, situace, první pomoc,… Někteří byli šikovnější v testu, jiní zase na kole. Ale takový kruhový objezd nebo přejezd z vedlejší silnice na hlavní byl pro někoho oříšek. Udržet se stále ve správném jízdním pruhu také některé pěkně potrápil. Každopádně nad vším bdělo zkušené oko pana Machálka z Městské policie Mor. Třebová, který jízdu každého vyhodnotil (součtem bodů z teoretic. a praktic. části) a na závěr těm úspěšným předal cyklistické průkazy. Tři nejlepší cyklisti (Heďa, Kuba a Matěj) dostali i malou odměnu. Takže teď jen nasadit helmu a hurá na kolo!

Zpět