Putování za Krchomilkou

14.11.2018 21:03

Společné postřehy žáků 6. třídy:

Jednoho dne nešla ve škole elektřina, a tak paní učitelka a pan zástupce vymysleli fajnovou aktivitu. (Hedvika)

První hodinu jsme se sešli ve škole. Paní učitelka nám přečetla úseky z knihy Muřinoh a Krchomilka. Potom jsme šli na zastávku a odjeli autobusem do Jevíčka. Na náměstí jsme si naskenovali kód a vydali se na trasu se sedmi zastaveními. Na každém „bodě“ jsme si přečetli úsek z knihy a odpověděli na otázku. (Jakub Š.)

Šli jsme okolo zajímavých míst v Jevíčku, zastávky byly např. u synagogy, věže, zámečku, na židovském hřbitově…. Zaujal mě most nedokončené dálnice. (Milan)

Pak jsme došli na hřbitov, kde putování za Krchomilkou končilo. Prohlédli jsme si některé náhrobky, ale nejvíc mě zaujal náhrobek poustevníka. (Ríša K.)

Vrátili jsme se na náměstí, odeslali v aplikaci výsledky hry a odjeli domů. Bylo to super! (Jakub Š.)

Foto: ZDE