RECITAČNÍ PŘEHLÍDKA 2016

21.02.2016 20:04

Jako každý rok se žáci 1. i 2. stupně naučili zpaměti vybraný kousek textu nebo báseň, aby předvedli, jak pěkně umí recitovat.

V rámci školy a jednotlivých kategorií se chlapci a dívky II. stupně porovnali ve školním kole recitační soutěže 4. 2. 2016. Zde porota (paní učitelky) musela vybrat z tolika pěkných přednesů pouze tři a tři, které mohly naši školu reprezentovat 16. 2. 2016 v oblastním kole v Moravské Třebové. V kategorii 6. -7. třída zazářili Eliška Lexmaulová, Jaroslav Suchomel a Jakub Foret. V kategorii 8. – 9. třída se nejlépe dařilo Adéle Smolíkové (v oblastním kole ji zastoupila Tereza Korytářová), Daniele Duškové a Anně Zichové. Čestné uznání získal od poroty také René Smékal.

Děti I. stupně se ve školním kole představily 9. 2. 2016. I ty bylo radost poslouchat, jak hezky přednášely. Ovšem do Moravské Třebové mohli 15. 2. 2016 vyrazit jen ti nejšikovnější. Mezi ně patřili Veronika Juřicová a Mikuláš Bárta (1. tř.), Marie Stenzlová, Radim Konečný (2. tř.), Milan Horník (3. tř.), Adéla Jedličková a Jan Komárek (5. tř.).

A jak to v oblastním kole dopadlo? Všichni soutěžící především nabírali zkušenosti, těch není nikdy dost. Užili si jedinečný kulturní zážitek díky spoustě pěkných textů a pečlivě připravených přednesů. Většina už tedy ví, na čem je možné ještě zapracovat, co vylepšit do příštího roku… Přeci jen nám „to“ ale „cinklo“! Anička Zichová získala čestné uznání a Eliška Lexmaulová skončila na třetím místě a postupuje do kola okresního! Přejme Elišce, ať se jí 8. 3. 2016 v okresním kole ve Svitavách daří!

 

Mgr. Jana Strouhalová

Fotky: ZDE

Zpět