Recyklohraní aneb ukliďme si svět

15.11.2016 10:59

Projekt Recyklovaní aneb ukliďme si svět zavítal 7. 11. 2016 i do naší školy. Od druhé třídy až po devátou si žáci vyzkoušeli formou her a soutěží třídit odpad, se kterým se doma nejčastěji setkávají. Každá třída získala Zelený certifikát a krabičku na třídění vybitých baterií.

Naše škola je dlouhodobě zapojená do projektu Recyklohraní a využívá jeho výhod i při výuce.

Bc. Martina Baráková

 

Postřehy od žáků:

„Bylo to zajímavý, super bylo, jak nám pouštěl videa, co se stane se starým počítačem, papírem, co se stane s naší Zemí, když nebudeme třídit odpad. Vedl nás vlastně k tomu, abychom se starali o naší Zemi, protože čím víc bude čistá, tím déle nám vydrží.“ Adriana Škrabalová, 8. třída

„Pondělní recyklohraní bylo zajímavé. Recyklace je určitě přínosná pro planetu Zemi, nevěděl jsem, že ze součástek ze staré televize se vyrábí autobaterie. Celá vyučovací hodina mě obohatila vědomostmi“ Jaroslav Suchomel, 8. třída

Zpět