Republikové finále soutěže OVOV

18.09.2017 20:30

Hned první školní týden nás čekalo republikové finále soutěže Odznaku všestrannosti olympijských vítězů (OVOV). Ve čtvrtek 7. 9. 2017 jsme se s Natálii Steffanovou (9. třída) vydaly do Brna, směrem Technologický park, kde jsme se první den ubytovaly na Palackého koleji a sbíraly síly na následující dva dny. V pátek po snídani jsme se vypravily na stadion VUT, kde nás čekalo zahájení, přivítalo nás mnoho důležitých lidí, např. Šárka Kašpárková, včetně bývalých olympioniků a po zaznění tonů naší hymny se mohlo začít soutěžit. V pátek už nás čekalo prvních 5 disciplín (skok daleký, hod medicinbalem, shyby, skok přes švihadlo, běh na 60 m). Po prvním dni byla Natálka 14. ze 110 závodnic ve své kategorii (2003). Poukázat musím na její výkon ve skoku dalekém, ve kterém skočila neuvěřitelných 508 cm a dosáhla tak nejlepšího výkonu v této disciplíně. V sobotu, stejně jako v pátek, krásně svítilo sluníčko a nás čekala druhá polovina disciplín (kliky, leh – sedy, trojskok, hod míčkem, běh na 1000 m). Natálka se v soutěži umístila na úžasném 9. místě. V průběhu celé soutěže probíhala autogramiáda bývalých olympioniků. Soutěže se zúčastnilo 640 dětí z 96 škol a s nimi přes dvě stovky učitelů. V soutěži porovnávali svoje síly nejlepší žáci a žákyně z celé republiky, mimo vítězství zde mnoho z nich našla nová přátelství a zkušenosti do dalších let.

Natálce gratulujeme k tomuto obrovskému úspěchu a přejeme mnoho dalších úspěchů!

 

Bc. Martina Baráková

 

Zpět