Shakespeare v Městečku Trnávce

21.06.2017 13:28

Ve středu 21. června přijelo k nám do Kulturního domu Městečka Trnávky Divadélko pro školy z Hradce Králové. Zhlédli jsme představení Jak jste to myslel, pane Shakespeare? aneb Život a dílo největšího dramatika.

Šlo o netradiční výchovně vzdělávací pořad v podání zkušené herecké dvojice. Odborný výklad byl doplněn hranými ukázkami z her a sonetů. První ukázka byla ze hry Richard III., dialog nájemných vrahů, majících za úkol odstranit následníka trůnu. Z jeho komediální tvorby předvedli část hry Marná lásky snaha, scénu, ve které si španělský šermíř Don Adriano de Armado marně pokouší namluvit krásnou Žakenetu a selhává, byť jeho rivalem je prostoduchý venkovan. Další část představení byla věnována jeho básním, sonetům. Vše vyvrcholilo ukázkou z nejslavnější tragedie všech dob - Romeo a Julie.

Mgr. Petra Hájková

Divadlo se mi velmi líbilo. Nejlepší bylo, jak vytvořili a odehráli výborné scénky z tvorby Shakespeara. Přiblížili nám literaturu a ukázali, jak je divadlo zábavné a vtipné. Kateřina Elfmarková, 6. třída

Divadlo o Shakespearovi se mi líbilo. Bylo to velmi zajímavé a zábavné. Dozvěděla jsem se hodně nových věcí. Nejlepší scéna byla, když vyzvali Pavla a ten nevěděl, co má dělat. Ale myslím, že to zvládl skvěle. Když to shrnu, tak divadlo se mi velmi líbilo a bylo dobře propracované pro děti našeho věku. Šárka Henslová, 7. třída

Hráli krátké ukázky, o tom co Shakespeare napsal, a prokládali to různými informaci o autorovi a době. Divadlo se mi líbilo, bylo legrační a něco nám to i dalo. Nejvíce se mi líbila ukázka z Romeo a Julie, kde také zapojili spolužáky. Martina Steffanová, 7. třída

Divadlo se mi dost líbilo. Bylo vtipné i naučné. Líbili se mi herci, kulisy a také jednotlivé ukázky z děl od Shakepeara, nejvíce ukázka z Romea a Julie. Také bylo vtipné, když si herci brali na pódium i nějaké spolužáky, třeba Kačku, Pepu a Pavla. Určitě bych chtěla, aby do Trnávky zase přijeli. Barbora Balajková, 7. třída

Zpět