Škola v přírodě : Den stromů

21.10.2015 17:07

  Z prvouky už dávno víme, jak a proč jsou stromy pro člověka důležité a že bychom je měli chránit a pečovat o ně. Ale jen ten, kdo o stromech něco ví a všímá si jich, může přispět k jejich ochraně. Vydáme se tedy oslavit včerejší DEN STROMŮ rovnou k lesu. Náš projektový den ŠKOLA V PŘÍRODĚ právě začíná.                                                              Radujeme se, že se hned na začátku dne rozdávají medaile. Jsou to ale zároveň obrázky listů a plodů listnatých stromů, podle kterých se máme rozdělit do skupinek. Pozor, na dubu přece nerostou bukvice! První úkol máme za sebou. Hurá k lesu! Cestou hledáme a poznáváme skutečné listy a plody stromů v okolí naší školy. Druhým úkolem je vyluštit tajný vzkaz. Stromy na nás mávají větvemi, abychom si i při tom pobíhání mezi nimi všimli kartiček s čísly a písmenky na jejich kmenu. Takže: Vítejte pod Cimburkem! Na památku si ještě voskovkou přeneseme otisk kůry našich kamarádů stromů na papír (říká se tomu frotáž). Tak to byl třetí úkol, vážení!  A jde se dál směrem na Lázy. Na místním hřišti si nejen hrajeme, ale také konečně svačíme. Opékáme párky, jablka, rohlíky a na chvilku vytahujeme i pláštěnky. Na závěr ještě jedna " poznávačka " stromů  s tajenkou a máme splněný i čtvrtý úkol. Čtyři třídy, čtyři úkoly - a teď spěcháme zpátky do školy!

                                     Krásný podzim všem přejí žáci 1. - 4. třídy a jejich paní učitelky                                  

Zpět