Školní soutěž v předčítání

26.12.2016 12:01

Abychom stále dobře rozvíjeli kladný vztah ke knihám, čtenářskou gramotnost, vřelý vztah k našemu rodnému jazyku i dobré vyjadřovací schopnosti, uspořádali jsme pro naše žáky 6. – 8. třídy školní soutěž v předčítání. Co to obnášelo? Najít si oblíbenou knížku, vybrat si pro čtení a poslech zajímavou pasáž a naučit se ji pěkně, s výrazem předčítat. V jednotlivých třídách pak proběhla třídní kola, z nichž ti nejšikovnější se 14. 12. 2016 sešli, aby se navzájem poslechli a porovnali.

Vězte, že zážitek to byl opravdu velmi pěkný! Někteří trošku bojovali s trémou, ale to, že si správně vybrali, že je text bavil, užívali si jej, pomohlo, aby se jim předčítání dařilo. Nejvíce se výběrem textu i čtením z knihy Muřinoh a Krchomilka líbila Eliška Lexmaulová, úryvkem z knihy Hvězdy nám nepřály pak zaujala Eliška Zahradníčková, do třetice se výběrem i čtením z knihy Chlapec, který rozdával sny dařilo Renatě Unzeitigové. Neopomeňme i další, kteří v soutěži zaujali: David Fréhar s úryvkem z knihy Pomsta darebáka Davida, Natálie Steffanová s myšlenkami knihy Dívka s pomeranči, Barbora Balajková s textem z knihy Všichni mí pacienti kopou a koušou a Jaroslav Suchomel z knihy Zákon smečky. Každopádně všichni si zaslouží velkou pochvalu. Kéž jim knihy přinášejí stálou radost a poznání!

Mgr. Jana Strouhalová

Zpět