Školní výlet 7. třídy aneb Putování za příběhy a pověstmi

21.06.2016 19:36

Plně v režii děvčat sedmé třídy byl výběr letošního školního výletu (20. - 21. 6. 2016). Zdálo by se, že „jet na výlet“ jen ke Smolenské přehradě u Jevíčka, (což je vlastně „za rohem“), je asi nuda…  Ale vypraví-li se tam v tom nejsilnějším lijáku posledního jarního dne ta nejsprávnější parta pěšky přes Hušák, Jevíčko, literární stezkou Krchomilky a Muřinoha (s návštěvou jevíčské věže, židovského hřbitova a hrobu poustevníka u kostela sv. Bartoloměje) a kolem sanatoria, nelze o nudu ani zavadit! Druhý den už nepršelo, a tak naši dobrodruzi mohli směle pokračovat dál, do Velkých Opatovic. Tam poznali Čihadla, Strážnici, zámecký park, velkoopatovický zámek i Šraňky, nahlédli do kostela sv. Jiří, navštívili Moravské kartografické centrum a po Hanýskově stezce doputovali až k Hradisku a Rýbrcoulově srdci. Protože se téměř ke každému místu, které prošli, váže nějaký příběh nebo pověst, budou si všechna jistě lépe pamatovat a rádi si je připomínat.

Mgr. Jana Strouhalová

Fotky ZDE

Zpět