SLÁVA NAZDAR VÝLETU

22.06.2014 20:42

Když se řekne konec školního roku, člověku se hned vybaví: „ Jó, to se jezdí na výlety!“ A začne vzpomínat, kam se podíval, když byl ještě školák. Možná jste byli tam, kde letos my. Na hradě Veveří u Brna.

Hrad, který má kromě opravdové hladomorny taky krásný výhled na brněnskou přehradu, pro nás nachystal ještě jiná překvapení.

Na horním nádvoří jsme si mohli vyzkoušet něco z tradičních řemesel – pomoci statnému kováři, zdobit látky nebo vyrábět svíčky.  Ve zbrojnici kluci ozkoušeli rytířskou zbroj a děvčata obdivovala šaty šlechtičen. Kdo měl kuráž, zkusil si hod sekerou, střelbu z kuše nebo žonglování.

Nikdo z nás se však nenaučil žonglovat tak krásně, jako dva klauni z cirkusu. Přestože zůstali v opuštěném cirkuse úplně sami, dokázali pro děti i dospělé připravit veselé představení a potlesk a smích publika byl slyšet určitě až v hradní věži.

A teď už nás čeká vysvědčení!

Žáci 1. – 4.třídy

Zpět