SOUTĚŽ V PŘEDČÍTÁNÍ NĚMECKÉHO TEXTU

23.04.2013 08:09

V letošním školním roce nám opět Goethe-Zentrum Pardubice nabídlo soutěžit v předčítání německého textu, tentokrát pod novým názvem Bücherwurm (Knihomol). Žáci 8. a 9. třídy předčítali úryvek z knihy Inkoustové srdce německé autorky Cornelie Funke. Všichni se nejprve ukázali v třídních kolech. Ti v jazyce a čtení zdatnější v kole školním, ovšem jen jeden nejlepší pak mohl naši školu reprezentovat 10. 4. 2013 v Divadle 29 v Pardubicích. Byla to už podruhé Zdíša Zavadilová. I když velmi hezky ve školním kole předčítali i V. Seidlová, L. Pužíková, D. Pospíšil, T. Elfmark, J. Koller, M. Steffanová, E. Hertlová. V Pardubicích byla opět velmi silná konkurence z celé republiky a Zdíša se svou úrovní dalece neodlišovala. Byla skvělá!

V rámci předčítání se uskutečnila také výtvarná soutěž o ztvárnění knihomola, kterého si vítězové odnášejí vyobrazeného na perníkové knize. Své návrhy poslali naši osmáci. A protože jejich práce byly velmi originální (podle slov paní ředitelky I. Meissner), získali L. Tomanová, R. Hrouzek, S. Ertlová, L. Bomberová, A. Vyhnálková knižní odměnu a diplom, ostatní drobný dárek a diplom.

Mgr. Jana Strouhalová

Zpět