Soutěže v českém jazyku a literatuře

11.01.2015 19:47

V době adventní se na naší škole také hojně soutěžilo. 2. prosince se dvacet dobrovolně přihlášených žáků 8. a 9. třídy zúčastnilo školního kola Olympiády v českém jazyce, kde soutěžící řešili nejrůznější jazykové úkoly a psali slohovou práci na předepsané téma. Úkoly nebyly zrovna snadné, i proto si všichni zaslouží velkou pochvalu za aktivní přístup a snahu. A komu se dařilo nejlépe? Nejvíce bodů získali Jan Stenzl, Anežka Nárovcová, Adéla Smolíková a Anna Zichová. První dva jmenovaní budou naši školu reprezentovat v okresním kole.

Současně touto dobou vrcholila příprava 22 děvčat a chlapců 6. - 9. třídy, kteří byli z třídních kol vybráni do naší nové školní soutěže v "Předčítání". Předčítalo se ve dvou dnech (4. a 8. prosince) ve dvou kategoriích (6. - 7. třída a 8. - 9. třída) a vězte, byl to krásný kulturní zážitek. Vždyť každý ze soutěžících si sám našel vhodný úryvek ve své oblíbené knize a naučil se jej pěkně a výrazně předčítat. I toto je vlastně malý důkaz, že většina našich žáků knížky čte, dokonce je má ráda. A kdo přeci jen předčítal nejlépe? Mezi těmi mladšími to byli Jaroslav Suchomel, Eliška Lexmaulová, Daniela Dušková a Tereza Korytářová, mezi staršími pak Jan Stenzl, Romana Bártová, Adéla Smolíková, Martina Dvořáková a Anežka Nárovcová.

Mgr. Jana Strouhalová


Zpět