Spaní ve škole

25.06.2019 08:28

S koncem školního roku je spojena spousta akcí. Z 20. na 21. června jsme si zase vyzkoušeli, jaké to je, zůstat ve škole přes noc. Žáci 1., 2. a 5. třídy se začali scházet před školou již před 17 hodinou. Ve třídě si každý připravil místečko na spaní.

Vůbec jsme netušili, jak vážně se rodiče ujmou občerstvení. Stoly se opravdu prohýbaly pod tíhou dobrot  - jahody, třešně, melouny, ředkvičky, kedlubny, rajčata, bábovky, koláče, šneci, pizza,…Byla to přehlídka kuchařského umění maminek a babiček. Děkujeme.

 K večeři jsme si na hřišti opekli špekáčky a spěchali  do školy -  čekat na tmu. Čas jsme si krátili diskotékou, deskovými hrami, vyprávěním a odvážní stezkou odvahy po škole.

Bude stezka odvahy venku? To byly časté otázky kladené dětmi chvějícím se hlasem.

 V životě jsou chvíle, kdy nás něco vyleká, postraší, překvapí. Nikdy není na škodu,vyzkoušet si odvahu!  Jelikož se blížil letní slunovrat, na tmu jsme čekali až do 22 hodin.

Svíčky ve sklenici naznačovaly směr stezky. Byly i slzičky, ale nakonec strach překonán, ještě podpis u tajemné osoby na hřbitově a hrdinové byli na světě.

Rychlá cesta do školy, hygiena a šup do pyžam a spacáků. Pohádky slyšel každý tolik, kolik sil mu ještě zbylo. Nikdo se nebudil, nekřičel ze spaní.

Ráno bylo ve znamení balení spacáků, rolování karimatek, úklidu ve třídě.Nechyběla samozřejmě společná snídaně a předávání diplomů za statečnost na stezce odvahy.Užili jsme si to parádně.

V pátek dopoledne (21.6.) jsme si mohli (na 1.stupni) vyzkoušet svou šikovnost, prostorovou orientaci  a koordinaci pohybů v malé tělocvičně .Po jednotlivých třídách, za slovního doprovodu  paní Selingerové, jsme pronikali do tajů žonglování, které sice vypadá  jednoduše,ale…Moc se nám to líbilo, bylo to pěkné zakončení ,,spaní ve škole.“

                                                                                                                                                                                          Mgr. Eva Žouželková

Podívejte se na foto zde.

 

Zpět