ŠPRECHTÍME - Den s němčinou v Pardubicích

03.11.2015 20:05

Ve středu 21. října jsme (žáci 7. a 8. třídy) využili jedinečné příležitosti přidat se ke skupině dětí ze Základní školy Palackého v Moravské Třebové a vyrazit s nimi do Pardubic za němčinou. V rámci projektu Šprechtíme tam vystupoval v celém světě známý muzikant a učitel Uwe Kind. Spojením hudby, jednoduchého textu a pohybu motivuje mladé lidi k učení se němčiny, navíc se všichni u tohoto způsobu výuky úžasně baví.

Cestu do Pardubic jsme si navíc zpestřili vlastivědnými zastávkami. Nejprve jsme zastavili v Litomyšli, kde jsme navštívili kostely a nahlédli do zámku. Druhou zastávkou bylo Africké muzeum Emila Holuba v Holicích.

Každopádně byl tento den velmi pestrý, zajímavý a snad i motivující. Níže si přečtěte několik postřehů našich žáků.

Mgr. Jana Strouhalová

 

Výlet se mi moc líbil. Jeli jsme přes Litomyšl, kde jsme se zastavili na zámku, viděli jsme barokní i gotický kostel. Pak jsme se vydali do Holic, kde mě nadchlo muzeum Emila Holuba. Po prohlídce naše cesta pokračovala až do Pardubic, kde jsme šli na koncert Uweho Kinda, který se nám moc líbil. Na koncert jsme zpívali a tancovali a jako závěrečná tečka na našem skvělém výletě byl pardubický perník.  (Eliška Lexmaulová)

… Nakonec jsme dojeli do Pardubic, kde jsme se setkali s Uwem Kindem, který měl pro nás připravený koncert. Mohli jsme se tam bavit a učit zábavnou formou němčinu. Moc se mi to líbilo.  (Kateřina Smetanová)

… Koncert Uweho Kinda byl úžasný. Ze začátku jsme se styděli, ale pak už ne. Němčina se dá učit zábavnou formou.  (Romana Václavková)

V Pardubicích se mi líbilo, že jsme mohli na pódium a tancovat a že nás Uwe Kind zapojoval. V Holicích jsme zjistili spoustu zajímavostí o Emilu Holubovi a v Litomyšli jsme se podívali do dvou kostelů a do zámku.  (Pavel Seidl)

… a v Pardubicích jsme byli na koncertě Uweho Kinda, který se mi také moc líbil. Bylo dobré, že jsme se mohli zapojit taky, takže jsme tancovali a zpívali, což se mi líbilo.  (Natálie Steffanová)

Fotky:  ZDE 

Zpět