„Stromečku vstávej, ovoce dávej“

22.07.2015 11:52

„Stromečku vstávej, ovoce dávej“

 

 

Přiblížilo se období nejkrásnějších svátků v roce, čas Vánoc.

 

             Na tohle období se ve školce připravujeme dlouho dopředu. V duchu vánočních tradic a zvyků si celou školku vyzdobíme a chystáme se na vystupování dětí.

            Už 30. listopadu jsme zahájili rozsvěcování vánočního stromečku svými písničkami. Na nácviku těchto zimních a vánočních melodií se podílely jak děti z prvního, tak i druhého oddělení společně. Tedy od našich nejmenších až po předškoláky.

            Jako každoročně 5. prosince do školky zavítal Mikuláš po boku s čerty a anděly. Za svou básničku děti dostaly balíček s nadílkou od SRPŠ. Ani letos se návštěva čertů neobešla bez slziček a strachu, ale čerti si nikoho neodnesli.

 

            Tím vůbec nejhezčím pro děti, rodiče i nás učitelky bývá tradiční předvánoční posezení ve školce. Děti v obou třídách přivítaly rodiče svým nacvičeným programem a potěšily vyrobeným keramickým dárečkem. Následovalo malé pohoštění, na kterém se podíleli i rodiče cukrovím z vlastní „domácí pekárny“. To, že se můžeme setkat, společně strávit příjemné odpoledne, popovídat si o nás, o dětech a vzájemně si popřát radost, štěstí a zdraví v novém roce, je pro nás milým vánočním dárkem.  

           A protože děti tráví Štědrý den doma, musí Ježíšek přijít do školky o něco dříve. Jaké bylo překvapení a radost, když děti pod vánočním stromečkem našly nové hračky a didaktické pomůcky.

 

A poděkování nakonec! Děkujeme SRPŠ za mikulášskou nadílku, příspěvky na nejedno divadelní představení pro děti a částečně i za nové hračky pod stromečkem. Velké poděkování patří také zastupující paní učitelce Jarce Dvořákové za pomoc v tomto období, ochotu a úžasnou spolupráci.

 

Zpět