Ta naše písnička česká

10.03.2016 17:43

V hudební výchově mají žáci hlavně zpívat a seznamovat se s různými hudebními nástroji. Máme ve třídě klavír, housle, flétny a jednou nám Ríša Hensl přinesl dokonce i krásnou heligonku. Ale jak se na ni hraje? Hned jsme si vzpomněli na bývalého pana školníka Kroupu a pozvali jsme ho i s jeho tahací harmonikou k nám do třídy, abychom byli zase      o něco chytřejší. A tak minulý čtvrtek za námi opravdu pan Kroupa přišel a dokonce hned se třemi harmonikami. Kromě zajímavého povídání o tomto hudebním nástroji si ti odvážnější vyzkoušeli na harmoniku i zahrát, ale hlavně jsme si společně zazpívali české lidové písničky. Umíme například Šly panenky silnicí, Okolo Hradce a někteří přidali               i jednu hasičskou:)))! Děkujeme panu Kroupovi za milou návštěvu a nezapomeňte, že:       Ta naše písnička česká, ta je tak hezká ... 

                                                                                                                                                              Mgr. Ludmila Šimečková

                                                                                                                                                                                

      

Zpět