Technohrátky na ISŠ v Moravské Třebové

04.12.2015 18:15

V úterý 27. 10. 2015 se žáci 9. třídy zúčastnili vzdělávací akce Technohrátky na Integrované střední škole v Moravské Třebové.

Postupně zavítali na pracoviště, kde se prostřednictvím soutěžních disciplín blíže seznámili s jednotlivými obory. Nejprve byl našim žákům představen obor bezpečnostně právní činnost. Zde se soutěžilo ve střelbě na terč laserovou pistolí. Poté navštívili učebnu pro výuku sociálních činností, kde si vyzkoušeli zásady poskytování první pomoci, určování předmětů pomocí hmatu, ovládání invalidního vozíku, nechali si změřit tlak a vyzkoušeli si enkaustiku. Další část soutěžního dopoledne strávili v dílnách, kde se připravují na budoucí povolání klempíři a pokrývači. Zde si naši žáci vyzkoušeli pokládku střechy a práci s kladivem a akušroubovákem. Nakonec je čekalo pracoviště gastronomických oborů. Tady se v rámci soutěže připravovaly obložené chlebíčky a zkoušely míchané nápoje.

Závěrečná část soutěžního dopoledne se odehrála v budově muzea, kde se shromáždili všichni soutěžící a kde se utkali v zábavné vědomostní soutěži. Na ISŠ naší žáci strávili příjemné a velmi poučné dopoledne.

Mgr. Jana Strouhalová

 

Postřehy několika deváťáků:

Technohrátky se mi líbily. Bylo to zábavné a poučné. Tím, že jsme si mohli v úkolech vyzkoušet některé činnosti, něco nového jsme se naučili. Líbilo se mi míchání nápojů, hologramy i další pro nás připravené aktivity….  (Adéla Smolíková)

Tahle škola se mi líbí…. Mohli jsme si vyzkoušet laserovou střelnici, na které jsem podal nejlepší výkon…  (Jonáš Dvorský)

… první zastávka byla u policie na oboru bezpečnostně-právní činnost. Tam mě to nejvíce bavilo, protože mám ráda zbraně, uniformu,… ….v sociální činnosti pro nás byla hračka oživit člověka, ustlat postel…V dílnách jsme si prohlédli klempířinu, podali rozhovor pro rádio a vyzkoušeli si pokrývačské práce. Procházkou jsme přešli na další budovu, kde holky v kuchyni připravily chlebíčky. V baru si Marcelka vyzkoušela namíchat drink. Celá tato část se mi moc líbila a dost jsem se i naučila… (Anička Zichová)

Fotky:  ZDE

Zpět